Klimatizace Daikin

logo daikinJsme partnerem společnosti Daikin a prodáváme zařízení tohoto výrobce klimatizační techniky. Společnost Daikin je světovým leaderem v odvětví klimatizací a vytápění.

Takže pro všechny potřeby vašich zákazníků budete schopni v naší široké škále produktů najít řešení chlazení a vytápění, které je pro ně ideální.


Proč si  vybrat systém Daikin split?

  • Ideální řešení pro každou aplikaci díky široké škále dostupných produktů pro chlazení i vytápění
  • Nízké náklady na energii díky vysoké celoroční účinnosti až do úrovně A+++ a funkcím, které umožňují šetřit energií, jako je inteligentní čidlo a týdenní časovač
  • Ovládání pomocí aplikace v chytrém telefonu nebo pomocí uživatelsky přívětivého dálkového ovládání
  • Dokonalý komfort - velmi tichý provoz a dokonalé uspořádání proudění vzduchu

Daikin je první společností, která uvedla na trh jednotky s chladivem R-32.

Toto chladivo přináší pro životní prostředí několik výhod. Je energeticky vysoce účinné, používá se v menším množství a má podstatně nižší ekvivalent CO2.  Nové evropské předpisy pro fluorované plyny 517/2014 zahrnují zákaz některých chladiv pro určité aplikace.
U nových klimatizací typu Single Split s objemem chladiva pod 3 kg bude zakázáno používat chladivo R-410A od roku 2025 a povinně budou muset být používána chladiva s hodnotou GWP menší než 750. Chladivo R-32 je dokonalou odpovědí na tento předpis. Se společností Daikin jste tak připraveni na budoucnost!

Instalační a servisní postupy jsou u chladiva R-32 stejné jako u chladiva R-410A. Jelikož se jedná o čisté chladivo, lze R-32 rovněž snadněji recyklovat a opětovně použít.

Výhody chladiva R-32

R-32 má řadu zajímavých výhod pro životní prostředí:

Ve srovnání s běžně používaným chladivem R-410A činí hodnota GWP (potenciál globálního oteplování) chladiva R-32 pouze jednu třetinu (GWP chladiva R-32 je 675, u chladiva R-410A činí 2 087,5), přičemž umožňuje používat mnohem menší objem chladiva a přináší vysokou energetickou účinnost. Jako jednosložkové chladivo se R-32 rovněž snadněji recykluje a opětovně používá, což je další přínos pro životní prostředí. Pro instalační a servisní techniky je navíc práce s chladivem R-32 snadná, protože jej lze plnit v kapalné i plynné fázi, přičemž tlak je stejný jako u R-410A. Jelikož chladivo R-32 není směsí, nemusíte se také bát frakčních procesů či problémů s vazkostí.

Věděli jste? Co je faktor globálního oteplování (GWP)?

Faktor globálního oteplování (GWP) je číslo, které vyjadřuje vliv chladiva na životní prostředí v případě, že se uvolní do atmosféry. Je to relativní hodnota, která přirovnává chladivo k vlivu jednoho kilogramu CO2 za období 100 let. Ačkoliv tento negativní vliv chladiva může být omezen díky kontrolám úniku a zajištění řádné recyklace po použití, výběrem chladiva s nížším GWP faktorem a snižováním objemu chladiva snižujeme negativní vliv na životní prostředí v případě náhodného úniku

Víte, jak pracuje tepelné čerpadlo vzduch - vzduch?

Tepelné čerpadlo získává energii z venkovního vzduchu i při velice nízkých venkovních teplotách. Používá elektricky napájený kompresor a je velice efektivní při vytápění vašeho domu nebo bytu.
S tepelným čerpadlem Daikin získáváte 80 % energie ze vzduchu, což je energie, která je zdarma,  je nevyčerpatelná
a plně obnovitelná. V režimu chlazení jednotka pracuje obráceně, kdy získává energii z vnitřního vzduchu a odvádí ji pomocí
kompresoru ven.

Jedna nebo více, volba je na vás!

Díky jednotce multisplit můžete napojit až 5 vnitřních jednotek na jednu jednotku venkovní a v každé místnosti mít klima jaké potřebuje. Všechny vnitřní jednotky můžete ovládat nezávisle a nemusí být nainstalovány všechny najednou, lze je dopojovat postupně dle potřeby.

 

 

 

Nabídka

 

Image​​


O nás   |   Klimatizace LG   |   Klimatizace Daikin    | Další sortiment |   Kontakt

stín